Strona główna wyciskanie francuskie sztangą w pozycji siedzącej

  wyciskanie francuskie sztangą w pozycji siedzącej

  5139
  2
  PODZIEL SIĘ

  2 KOMENTARZE

  1. Wykonanie: W pozycji siedzącej lub stojącej, sztanga trzymana nachwytem, ramiona ustawione pionowo do podłoża: wziąć wdech i zgiąć przedramiona tak, aby przenieść sztangę na wysokość karku; powrócić do pozycji wyjściowej i wykonać wydech w końcowej fazie prostowania.
   Zalecenia: Należy uruchomić tłocznię brzuszną, nie wyginać nadmiernie grzbietu i, jeśli to możliwe, używać do ćwiczenia ławeczki z niskim oparciem. — Atlas Treningu Siłowego — Frederic Delavier

  2. Wykonanie
   1.    Usiądź prosto na ławce. Sztangę trzymaj wąskim nachwytem nad głową na wyprostowanych ramionach.
   2.    Ugnij łokcie i opuść sztangę za głowę.
   3.    Wyciśnij sztangę w górę aż do pełnego wyprostu łokci.
   Mięśnie pracujące
   Główne: Trójgłowy ramienia
   Dodatkowe: Naramienny i mięśnie przedramion
   Przybliżenie anatomiczne
   Rozstaw rąk: Szeroki chwyt kładzie nacisk na pracę wewnętrznej części mięśnia trójgłowego (głowa długa), podczas gdy wąski chwyt aktywizuje zewnętrzną jego część (głowa boczna). Trzymaj łokcie blisko siebie i nie pozwalaj im rozsuwać się na boki.
   Chwyt: Użycie sztangi prostej w ćwiczeniu wymaga zastosowania nachwytu. Sztanga łamana lub sztangielki wymagają chwytu neutralnego (patrz: Modyfikacje). Nachwyt angażuje głowę długą mięśnia trójgłowego, podczas gdy chwyt neutralny zmusza do pracy wszystkie trzy głowy.
   Trajektoria: Pozycja pionowa ramion rozciąga głowę długą mięśnia
   trójgłowego, dlatego to ćwiczenie wyjątkowo pobudza do działania tę część mięśnia.
   Zakres ruchu: Aby wyizolować mięsień trójgłowy, ruch powinien odbywać się tylko w stawach łokciowych.
   Bezpieczeństwo: Prostowanie stawów łokciowych podczas ćwiczenia mięśni trójgłowych ramienia kryje w sobie dwa zagrożenia bezpieczeństwa. Pierwsze to nadmierne rozciągnięcie ścięgna mięśnia trójgłowego, a drugie to ustawianie stawów barkowych w pozycji grożącej powstawaniem kontuzji. Nie jest to najlepsze ćwiczenie dla osób z bólami stawów łokciowych lub barkowych. — Anatomia w kulturystyce — William P. Hamilton

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here