Strona główna unoszenie nóg w zwisie na drążku

  unoszenie nóg w zwisie na drążku

  10100
  2
  PODZIEL SIĘ

  2 KOMENTARZE

  1. Wykonanie: W zwisie na drążku: wziąć wdech i unieść kolana możliwie najwyżej, starając się zbliżyć kość łonową do mostka przez zgięcie kręgosłupa; wykonać wydech w końcowej fazie ćwiczenia.
   Informacje: W celu zlokalizowania pracy w tłoczni brzusznej zaleca się wykonywanie niewielkich poziomych ruchów udami. Kolana nie mogą jednak nigdy opadać poniżej poziomu. — Atlas Treningu Siłowego — Frederic Delavier

  2. Wykonanie
   1.    Wykonaj zwis na drążku do podciągania albo włóż łokcie w podwieszki do ćwiczeń mięśni brzucha (zamocowane na drążku w celu podtrzymania ciężaru ciała).
   2.    Unieś jednocześnie oba kolana i przyciągnij je do klatki piersiowej.
   3.    Wolno opuść nogi do pozycji wyjściowej, aby się nie huśtać.

   Mięśnie pracujące
   Główne: Prosty brzucha
   Dodatkowe: Skośne brzucha, zginacze biodra (biodrowo-lędźwiowy, prosty uda)

   Przybliżenie anatomiczne
   Pozycja rąk: Wykonaj zwis na drążku do podciągania, trzymając go nachwytem na szerokość barków. Ręce są wyprostowane. Zastępczo możesz użyć pary podwieszek na ramiona.
   Pozycja stóp: Trzymaj stopy razem, a nogi lekko zgięte w kolanach.
   Pozycja ciała: Ciało powinno zwisać pionowo, prostopadle do podłogi.
   Zakres ruchu: Unieś kolana tak wysoko, jak tylko możesz, aby osiągnąć maksymalny skurcz mięśni brzucha. Podczas opuszczania nóg utrzymuj kolana lekko zgięte, aby zachować napięcie mięśni.
   Trajektoria: Kiedy unosisz kolana, unieś także miednicę w celu uzyskania maksymalnego skurczu mięśni brzucha w ich dolnej części.
   Opór: Ćwiczenie jest trudniejsze, kiedy unosisz wyprostowane nogi. Im bardziej zegniesz kolana, tym łatwiejsze staje się ćwiczenie. — Anatomia w kulturystyce — William P. Hamilton

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here