Strona główna rotacja zewnętrzna

  rotacja zewnętrzna

  5804
  1
  PODZIEL SIĘ

  1 KOMENTARZ

  1. Wykonanie
   1.    Stań bokiem do wyciągu, linka umieszczona na wysokości pasa. Złap uchwyt zewnętrzną ręką, kciuk skierowany w górę.
   2.    Przyciskając łokieć do boku, pociągnij uchwyt łukiem na zewnątrz ciała, przedramię pozostaje równolegle do podłogi.
   3.    Powoli wróć do pozycji wyjściowej, dosuwając rękę do pępka.
   Mięśnie pracujące
   Główne: Podgrzebieniowy, obły mniejszy
   Dodatkowy: Tylna część naramiennego
   Przybliżenie anatomiczne
   Trajektoria: Podczas tego ruchu występuje zewnętrzna rotacja w stawie barkowym, spowodowana współdziałaniem mięśnia podgrzebieniowego i obłego mniejszego. Ręka porusza się w poziomie po łuku, a przedramię pozostaje równolegle do podłogi. Ramię ustawione jest pionowo, łokieć przyciśnięty do boku.
   Zakres ruchu: Ręka porusza się po łuku w obrębie 90 stopni, jak wskazówka minutowa zegara pomiędzy godzinami 10 a 2.
   Opór: Nie możesz wykonać tego ćwiczenia ze sztangielką w pozycji stojącej, gdyż siła grawitacji nie stanowi oporu dla mięśni rotacyjnych pasa barkowego.
   Modyfikacja
   Połóż górną część grzbietu w poprzek płaskiej ławeczki do ćwiczeń, łokcie pozostają w kontakcie z ławeczką. Rozpocznij ćwiczenie, układając sztangielkę poziomo na brzuchu, a następnie unieś ją po łuku, aż przedramię znajdzie się w pozycji pionowej.
   Wariant dodatkowy
   Rotacja zewnętrzna ze sztangielką, leżąc: Połóż się bokiem na ławeczce do ćwiczeń, trzymając sztangielkę w ręce górnej. — Anatomia w kulturystyce — William P. Hamilton

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here